Elise skrev:Det er ikke den verste hormonelle overreaksjon jeg har sett, det går bra.
Nå lo jeg høyt her.
Elise skrev:Det er ikke den verste hormonelle overreaksjon jeg har sett, det går bra.
Hyacinth skrev:Er det fordidet er i et leid lokale at dere tenker at man har med drikke selv? Hadde det vørt det ssmme hvis man inviterte til fest hjemme? Hvor går i tilfelle grensen? Man ber vel ikke gjester ta med drikke selv hvis man inviterer for eksempel fire venner hjem en lørdagskveld?Men la oss si ti da?
Hyacinth skrev:Jeg har bare et spørsmål, og jeg håper ikke jeg fyrer opp diskusjonen igjen.
Når dere sier at folk tar med egen drikke. Er det da til felles bruk? Setter folk det på bordet med mat og drikke? I såfall kan det godt hende det skjer på fester jeg har vært på også, uten at jeg har fått det med meg.
Eller åpner folk siden egen flaske og setter den foran seg, slik at alle drikker fra egen flaske?
Det er det siste der jeg synes er litt rart. Når det er sagt, er det helt vanlig på min arbeidsplass. Ja, ikke på jobb, selvsagt, men på fest. Man har med seg en vin, og man drikker av den selv. Den står på bordet foran hver person.
Og, bare for å klargjøre det: Det er helt i orden hvis mine gjester på min tenkte fest (som jeg håper blir en realitet) at folk har med seg drikke hvis de ønsker. Jeg kommer bare ikke til å be dem om å gjøre det. Og da er det litt vanskelig å beregne innkjøp, jeg må jo basere meg på at ingen har med noe. Det kan jo skje.
Stompa skrev:I min verden er det helt vanlig å ta med drikke hvis man er invitert på fest, uansett om det er hjem til noen eller i et lokale. Det er ingen jeg kjenner som ber gjestene om det heller, for det er en selvfølge. Jeg ville tenkt at det måtte bli sagt eksplisitt hvis jeg ikke skulle ta med egen drikke.
Galathea skrev:I min krets har det vært en endring ettersom vi har blitt eldre, i 30-årdagene tok alle med egen drikke, det samme i noen av 40-årsdagene, men 50-årsdagene har vært "all inclusive" så langt. Jeg er enig med Hyacint, da jeg hadde 50-årsfest ville jeg stå for både mat og drikke, hadde vin til velkomst og middag, kartongvin og øl utover kvelden.
Neket skrev:Jeg skal i 40-årsdag i morgen, alle tar med det de vil drikke. Er vel helt normalt? Festen er hjemme hos bursdagsbarnet. Har ikke tenkt at det er rart. Tror det er rundt 25 gjester.
Bokormen skrev:Jeg kjører ofte, og tar da med noe alkoholfritt i veska. Noen blir jo småfornærmet av det også, at en ikke drikker vin, men akkurat det lever jeg godt med.
Hyacinth skrev:Ja, jeg føler at det er litt sånn her og, at det var vanligere da vi var yngre, kanskje. Mulig det er derfor jeg hadde syntes det var komisk om foreldrene mine (som er langt mer i selskap/fest/sammenkomster enn meg) gikk avgårde med vinen i hånden.
Jeg konkluderer derfor med at hele premisset for drikkediskusjonen hviler på at dere alle er langt yngre enn meg.
Stompa skrev:Jeg er 53, så det funker ikke.
Nå skal det sies at mange her inne ser ut til å ha betraktelig mer å rutte med økonomisk enn jeg og de fleste vennene mine. Jeg kunne sikkert omdisponert og teknisk sett hatt råd til fest der jeg sto for drikkevarene, men personlig ville jeg ikke vært villig til å prioritere det.
Stompa skrev:I min verden er det helt vanlig å ta med drikke hvis man er invitert på fest, uansett om det er hjem til noen eller i et lokale. Det er ingen jeg kjenner som ber gjestene om det heller, for det er en selvfølge. Jeg ville tenkt at det måtte bli sagt eksplisitt hvis jeg ikke skulle ta med egen drikke.
Logg inn for å svare i denne tråden.