Nå følger jeg også med denne serien og ler med. Jeg skjønner at enkelte på denne øya har en jobb slik at de har mindre tid hjemme men at noen aldri har skiftet en bleie eller lagt barna er egentlig ikke så morsomt.
At dagens menn og pappaer ikke deltar naturlig i det som skal gjøres i huset synes jeg er helt bak mål og det finnes ingen unnskyldning. Vi lever tross alt i 2009.
Det har noe med holdninger å gjøre.
Min mann var svært så bortskjemt av sin mor og kom alltid til dekket bord. Svigermor lagde til og med ulike middager hver dag slik at alle skulle få det de likte.
Likevel ble det folk av min mann. Han flyttet hjemmefra da han var 18 år til en annen kant av landet. Helt fra vi var sammen har vi delt på arbeidet/div gjøremål. Jeg har ikke opplevd at han setter seg ned om det er noe her som skal gjøres. Han til og med "ser" om det er noe. Han fyller snart 50 år (Ser langt yngre ut da:D)
Min pappa som døde da han var litt over 65 var akkurat maken.
Nå er jo jeg hjemme pga min fantastiske helse så det er da naturlig at jeg gjør det meste her men han er snar å ta frem støvsugeren når han kommer hjem eller går ned å stryker klær.
Dere som lever med slike menn for guds skyld ikke aksepter dette. Tenk hvilket negativ eksempel dette er for barna. Jeg hadde aldri giftet meg eller flyttet sammen med en slik mann og langt mindre fått barn med han om han ikke hadde giddet ta i et tak.
Michelle
8,5k innlegg