-ea- skrev:Start med å la din mann gjøre sin del av husarbeidet, du Kråka. Da er han en god rollemodell for barna deres.
🙂 🙂
-ea- skrev:Start med å la din mann gjøre sin del av husarbeidet, du Kråka. Da er han en god rollemodell for barna deres.
Kråka skrev:Tro meg, jeg har prøvd i 11 år.Tok meg 6 år for å få han til å henge opp våte håndklær etter dusjen. Han henger dem opp nå da, heldigvis.
Han er flink på mange andre områder, så jeg er fornøyd. Jeg lar gutta hjelpe meg hjemme ja, og skal ikke la dem bli late. De må jobbe for ukelønn og premier. Jeg får skylde på svigers som sydde digre puter under armene på han. 😉
Kråka skrev:Tro meg, jeg har prøvd i 11 år.Tok meg 6 år for å få han til å henge opp våte håndklær etter dusjen. Han henger dem opp nå da, heldigvis.
-ea- skrev:Men vel, jeg kjenner typen. Er du gift med broren min?
c27 skrev:Så "sinte" alle er på stakkars kråka??
Irma skrev:Hvem er sint?
c27 skrev:Så "sinte" alle er på stakkars kråka??
Alle vet at menn er menn og damer er damer...vi blir ALDRI like! Vi har hull og dem har snabel..iallfall 1 forskjell vi aldri får gjordt noe med!!
Jeg er da enda glad vi er forskjellige jeg da...og at alle liker forskjellige ting... Noen menn bidrer mye hjemme, noen ikke, noen damer bidrar mye i hjemmet andre ikke.... Sånn er det med alt.... 🙄
Lister meg ut av forumet i fred..
Monsoon skrev:En påstand? Et spørsmål? En insinuasjon?
Ingen er sinte på Kråka, vi diskuterer. Jeg tror for øvrig ikke hull&snabel er essensen i hvorvidt vi skal fortsette å kjempe for tradisjonelle kjønnsrollemønstre eller ei.
Irma skrev:Så dermed er det greit at menn hiver håndklet på gulvet i seks år uten å plukke det opp? Fordi det er menn og vi er forskjellige? Du skriver at du er glad vi er forskjellige, mener du virkelig at det er greit når arbeidsfordelingen i hjemmet er veldig skjev? "Sånn er det med alt. 🙄", verden går ikke akkurat videre med en slik holdning.
Kråka skrev:Ja det er utrolig at man ikke kan skrive eller si at man gjør mest av det praktiske hjemme uten å få pes for det. Jeg liker best at det skal se ordentlig ut her og da blir det meg som gjør det. Jeg liker jo å shine, pynte, ordne osv. Det kjekkeste jeg vet er å pynte til jul eller påske. Sambo har ikke den interessen. Skal jeg tvinge han til å være med å pynte huset da, mener dere? Er jo jeg som vet hvor alt skal stå.
Selv om vi lever i 2009, så må menn få lov til å si at de ikke vil vaske. Hvis damene ikke liker det heller, ja så skaff vaskehjelp. Verre er det ikke.
Kråka skrev:Vi har skittentøy korg vi og, men jeg vil håndklærne skal tørke før de kastes opp i, ellers er de ekle å vaske.
Logg inn for å svare i denne tråden.