Jeg er klart med Billa og m^2 her. Er det flere enn ett par ansatte, så er det viktig med felles grunnregler for dette. Det har det vært klare tilbakemeldinger fra også der jeg jobber. Som leder ønsker jeg heller ikke sitte i den posisjonen hvor jeg skal være den som skal vurdere slike ting. Derfor felles regler om at man ber om lege-erklæring etter 3 dager. Hos oss kan vi heldigvis dele opp 4 sykt barn-dager i halve dager. Den siste dagen kan deles opp i timer for å bruke på Helsestasjon, PPT, lege med barn osv. Veldig oversiktelig og greit.
Og til syvende og sist: Uansett - god dialog er det viktigste. At vi har klare regler på dette handler på ingen måte om at jeg ikke stoler på mine ansatte, men mer på at jeg kan ha en god dialog på dette. Jeg har rutiner på å kalle inn folket når de har brukt 8 sykt barn dager og informere om dette. Jeg har rutiner på når det er brukt veldig mange egenmeldingsdager.
Og jeg mener at legen i HI går så langt over grensen at jeg blir sinna. Det han gjør er lovstridig og om min lege hadde bedd meg bruke egenmeldingsdag eller slekt til å passe barnet fordi han skulle slippe å gjøre jobben sin, så hadde jeg byttet lege på flekken. Der kan man snakke om tillitsforhold. Makan.
D'Arcy
4,2k innlegg