Millen
27k innlegg
Jeg tenker særlig på de som har bolig som i Gjerdrum. (jeg bor ikke der, men med tanke på det som skjedde og boliger i samme terreng.
Strå skrev:Det anbefales å holde se hjemme i morgen hvis man har den minste mulighet. Alt jobbgreiene mine er på jobben. Jeg får se om jeg rett og slett flekser.
Lhi-My skrev:Jeg synes folk kjører unødvendig sakte i alle tre E6-tunellene i Gudbrandsdalen. Det er veldig mange som ligger langt under fartsgrensa, gjerne på 15 og 20 km under. Det er ikke mer enn et par dager siden jeg lå bak en trailer som igjen lå bak en personbil som kjørte 65 i 90-sona i Teigkamptunellen. Traileren blinka med lysene flere ganger, men personbilen snegla seg gjennom hele tunellen og ga på til godt over 90 rett etter utgangen. Jeg tror mange synes det er skummelt å kjøre tunell. Jeg vet om flere som kjører omveier for å slippe tuneller. For min del kunne de lagt hele E6 i tunell, der slipper man jo både snø, is og regn.
Har man så dårlig mørkesyn at det er vanskelig å kjøre nye, godt opplyste tuneller, bør man vel ta seg en tur til optikeren eller la være å kjøre. Det bør være et tydelig tegn for folk når de ikke tør/klarer å følge fartsgrensen i nye tuneller.
Karamell skrev:Tror mange har tunnelskrekk, ja.
Isprinsessen skrev:Har tunnelskrekk og kjører helst litt over fartsgrensa, ihvertfall ikke under for å komme fort ut.
Isprinsessen skrev:Har tunnelskrekk og kjører helst litt over fartsgrensa, ihvertfall ikke under for å komme fort ut.
Bergensis skrev:Du trenger ikkje køyre så mykje eller så langt på vestlandet før du oppdagar at du er lang tryggare inne i tunellen enn utanfor tunellen.
Bergensis skrev:Du trenger ikkje køyre så mykje eller så langt på vestlandet før du oppdagar at du er lang tryggare inne i tunellen enn utanfor tunellen.
Logg inn for å svare i denne tråden.