Ulvefar skrev:Godt at Lisa har beina på bakken her! "Man skjøt raketter inn i folkemengden", og, giid, noen sinte unge menn fra Groruddalen kastet ting. Ja, det er forferdelig irriterende og galt at sånn skjer, men var ikke akkurat Gaza (eller Kongo for den saks skyld)... Det ville likevel være verre å sitte hjemme "for å unngå vold"! Herre, hva slags navlebeskuende argument er det! Selvsagt stopper ikke demonstrasjoner i Oslo alene blokaden og invasjonen av Gaza, men at også folk reagerer er faktisk med på å heve lista for når demokratiske regjeringer ! Argh! I media høres det jo ut som 3. verdenskrig brøt ut i går, men alt vi så var et par fyrverkerignister på lengre avstand enn vi gjør på nyttårsaften, og de fleste politifolka sto i "backup-posisjon" og plystra! Pokker ta at debatten blir om bråket og ikke om saken!
Vel, vel... Raketter inn i folkemengder pleier vanligvis å være litt uheldig. Spørs om de småjentene som hylte av redsel vurderte avstanden til gnistene... Du bør ikke glemme at ting oppfattes ulikt av barn og voksne. Å kaste ting (igjen) er også litt teit egentlig, uavhengig om de som kastet kom fra Grorud eller ikke. Man _kan_ tross alt treffe noen/eller noe.
At Oslo ikke er Gaza eller et annet konfliktfyllt sted på kloden, skal vi være veldig, veldig takknemlige for, og nettopp derfor blir hele greia med disse voldelige og bråkete demonstrasjonene så absurd. Hvorfor i all verden dessuten, skal det å hoie "Gaza leve" opp og ned Karl Johan være den eneste rette måten å vise et engasjement på? Bruke barn i håp om at de skulle roe gemyttene (hilsen Basim Ghozlan, Forstander i Det islamske Forbundet...) Jeg fatter ikke hvordan det går an.