Chanett
15k innlegg
Om penger ikke var issue kunne jeg vært hjemme lenge.
Startet av Nessie 224 svar 30k visninger
Til nyesteAnne C skrev:I min ideelle verden hadde jeg fremdeles ikke vært hjemme med unger til de var to-tre år. Pappaen deres hadde kanskje villet det.
vixen skrev:Ikke min heller.
Anne C skrev:I min ideelle verden hadde jeg fremdeles ikke vært hjemme med unger til de var to-tre år. Pappaen deres hadde kanskje villet det.
Jeg er nok litt der jeg også. Økonomisk har vi dog nå innrettet oss slik at vi nok er avhengig av begges inntekter nå, vi tjener omtrent det samme, vi tjener godt, men vi bor dyrt. Det siste er noe vi har prioritert for å få gode hverdager, vi bor i nærheten av jobb begge to og logistikk er ikke noen issue i det hele tatt i vår hverdag. Jeg synes det er verdt utrolig mye og jeg er rimelig sikker på at barna nyter veldig godt av en mamma og pappa som ikke er stressa og som ikke pendler.Filifjonka skrev:I min ideelle verden ville jeg også vært hjemme med barna til de var 2-2,5 år. Ikke for min skyld, men for deres. Jeg er helt for at barnehager skal være best mulig for de aller minste, men at det er noe primærbehov for de fleste ettåringer å gå i barnehage tror jeg virkelig ikke.
Input skrev:Men mitt innlegg handlet ikke om hva som vsr best for foreldrene.
Tjorven skrev:Men Meissa; var det så mye bedre før? Jeg vet ikke om foreldrene stimulerte ungene så himla mye mer når de var hjemme med dem tidligere. I dag har vi veldig mange mekanismer som gjør livet enklere, og dermed får vi gjort ting fortere. Klesvask i gamle dager var jo et lite evighetsprosjekt som ikke akkurat tillot at man "passet på ungene", for eksempel.
Jeg aner ikke hvor vanlig det var, men selv begynte jeg i barnehage da jeg var 5 måneder (på midten av 70-tallet).Dette samtidig som mannen min (født året før meg) aldri gikk i barnehage. Så det burde jo finnes noe forskningsmateriale på dette nå.
Filifjonka skrev:Jeg kjenner meg ikke igjen i det der i det hele tatt. Jeg tror de fleste tok seg av ungene sine og ikke bare vasket, også for mange tiår siden. Min eldste er født i 86 og han lå definitivt ikke alene på loftet. Jeg tror det er en illusjon det der med at å ta seg av barna er noe folk har skjønt de siste ti årene.
Logg inn for å svare i denne tråden.