Sv: Gruffetråden 13
Hos oss er det akutttimer samme dag, eller ordinær time om.... vel.... når enn det er noe ledig hos legen, om en uke eller tre.
Jeg har jo også ringt for å få en time "siste uka før skolen starter igjen", da bestilt sånn før sommerferien, for da skal guttungen ha sin årlige spirometri hos fastlegen.
Men jeg har mange ganger, vel, flere i alle fall, sendt ungen på skolen med beskjed om at jeg ringer legen så får vi se når det blir time) og ringt skolen for å gi beskjed når det ble. Det er vel en fordel med en liten skole da, det er mulig. Det var enda enklere før når de bare var halvparten så mange, og man kunne "ringe lærerrommet" som ga beskjed til aktuell lærer. Nå er det et opplegg med tre telefoner som betjenes av 5-7 klasse og tas dersom noen hører den, opplegg, men haster det så ringer jeg kontoret.
Men jeg kan ikke ringe en dag og få en time neste dag. Hastetimer deles bare ut samme dag. Men det hender det ikke er så lenge til neste ordinære ledige time da, om man er heldig. (Hastetimer er med den som har vakt den dagen, fastlegekontoet er kommunale legevakt på dagtid i uken, ikke med egen fastlege, med mindre denne har vakt, selvsagt. )
__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
|