Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Motehjørnet

Kjole til konfirmanten

Motehjørnet Shopping, tips, spørsmål og svar.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-03-13, 20:36   #1
skyfri
.
 
skyfri sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 3.361
skyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt liktskyfri er virkelig godt likt
Standard

Sv: Kjole til konfirmanten

Avatar, jeg synes dere har gjort det helt riktige valget. Jeg forstår ikke at noen her kan få seg til å stille spørsmål ved det, basert på høyden hennes? Avatar ser/tror/mener at jenta ikke er ferdig utvokst, og da er det eneste fornuftige å vente med bunaden, slik at den kan vare livet ut når hun får den.
Jeg er sikker på at jenta di blir både fornøyd og fin på dagen, Avatar.

skyfri er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-03-13, 20:45   #2
oslo78
Er frisk!
 
oslo78 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 9.883
Blogginnlegg: 28
oslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt av
Standard

Sv: Kjole til konfirmanten

Synes det høres utrolig fornuftig ut å vente med bunad! Jeg hadde sikkert prøvd å leie en bunad hvis de betydde mye for jenta.

__________________
Oslo78 - verdens heldigste mamma til Storebror 04, Storesøster 06 og Lillebror 10
oslo78 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-03-13, 20:59   #3
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 38.936
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kjole til konfirmanten

Jeg må si meg enig med Darth. Og her er det flere aspekter:

-en bunad er sinnsykt dyrt. Det er ikke noe man kjøper "bare fordi".
-jenta har vært med på å velge det slik selv
-jenta angrer nå, men det er seks uker igjen! Litt sent å gjøre noe med det?

Jeg spør igjen, jeg da: Hva ville du gjort dersom du var meg? Jeg har ei jente på 11 og en gutt på 9. Jeg har lyst å tilby begge bunad. Skal jeg fortelle gutten at han ikke kan få som søsteren fordi han er gutt?

Jentungen min på 11 er forresten over 1,55 m høy, men er tynn som en strek og har ikke antydning til former. Selv fikk jeg mensen etter konfirmasjonen. Bunaden er sydd ut flere ganger (også inn), og det har gått fint.

Hyacinth er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no