Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Bunad og støvler?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-05-12, 16:47   #1
Tante Sofie
Bladibladiblaah!
 
Tante Sofie sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Kardemommeby
Innlegg: 1.484
Tante Sofie imponerer mange og er sikkert smartTante Sofie imponerer mange og er sikkert smartTante Sofie imponerer mange og er sikkert smartTante Sofie imponerer mange og er sikkert smartTante Sofie imponerer mange og er sikkert smartTante Sofie imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Bunad og støvler?

Her må ein vere litt fornuftig, tenker eg! Er det verdt det å trakke rundt på skulen/festlokalet klissvåt på beina etter toggåing fordi ein MÅ ha bunadsko på? Eg hadde svarte støvlar i toget, og skifta til bunadsko etterpå, og eg registrerte kjapt at eg ikkje var den einaste som hadde konkludert slik.

__________________
05 - 06
Tante Sofie er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-05-12, 17:41   #2
Linella
Erfaren
 
Linella sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2012
Innlegg: 872
Linella er litt kulLinella er litt kul
Standard

Sv: Bunad og støvler?

Alle ungene her gikk i sorte cherroxer til festdrakt/bundad i dag. Kjedelig om de skal fryse på føttene. Jeg tenkte å heller kle dem i vanlige penklær pga været, men de ville ha "17. mai-klær", så da fikk de heller gå i bunad og cherroxer. Jeg droppet bunaden for å kunne gå i støvler.

Linella er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-05-12, 17:47   #3
Chablis
Drømmer
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Ved vannet
Innlegg: 19.052
Blogginnlegg: 22
Chablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt av
Standard

Sv: Bunad og støvler?

Ingen støvler til bunad/festdrakt nei. Poden hadde finsko,bunadssko fikk vi ikke tak i, jeg hadde på meg bunad.

Chablis er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no