Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Likestilling? Tårnfrid eller muffinsblogging?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-11-10, 12:58   #3
mkj
Off the map.
 
mkj sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 14.142
Blogginnlegg: 10
mkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt av
Standard

Sv: Likestilling? Tårnfrid eller muffinsblogging?

Jeg ligger veldig midt mellom tårnfrid og muffinsbloggeren. Jeg vet ikke hvilken variant som høres verst ut for meg.

Jeg dras mot at jeg gjerne ville ha gjort mer ut av mitt yrkesliv på den ene siden, mens jeg på den andre siden synes jeg at jeg har liten nok tid til ungene.

Så summasummarum er jeg vel ganske fornøyd med mitt relativt intetsigende midt-i-mellomliv med 90% jobb. Har også vurdert utdanning, da for å få mer interessant jobb, ikke for å tjene mer. Men jeg ser ikke at det kan gjennomføres uten litt for store familiære oppofringer, både når det gjelder tid og penger.

Hvordan 'trendene' er synes jeg det er vanskelig å si. Det er vel klart at det er flere 'muffinsbloggere' enn før - og at det er med på å gi husmorrollen et slags statussymbol i visse kretser. Men det jo også heldigvis flere kvinner med gode karrierer, så spennet er kanskje større enn det har vært. Jeg ble litt overrasket da vi flyttet ut av Oslo - det er ganske lav andel av ungene som går på SFO - og langt de fleste har deltid. Så det tyder på at det er en del (kvinner??) som jobber deltid her.

__________________
røverunger 03 og 08
mkj er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no