Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Toppidrettsutøver kritiserer karriereforeldre

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-08-08, 22:39   #11
safran
frakoblet
 
safran sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.403
Blogginnlegg: 18
safran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Toppidrettsutøver kritiserer karriereforeldre

Opprinnelig lagt inn av glitterchick, her.

Men sånn for å være litt seriøs; tidsklemma er jo noe det blir snakket om, og de fleste opplever jo at dagene ikke strekker til. Men er det et "medieskapt" problem, eller er det reelt at foreldre er mer borte fra barna sine nå enn før? Tidligere så var jo mor hjemme, men tiden hennes gikk vel ikke nødvendigvis til kvalitetstid med barna? Ikke vet jeg hvordan det egentlig var på femtitallet, men jeg har da sett "støv på hjernen".

Kanskje det er slik at foreldre bruker mer tid på barna nå, og at det på et vis er det som skaper tidsklemma, ikke at både mor og far er i arbeid? At fritiden blir brukt på barna, og det derfor ikke er så mye tid igjen til husvask og slikt?

Jeg vokste opp på femtitallet (sånn rent praktisk sett i alle fall ) og du har helt rett i antagelsene dine. Moren min gjorde alt av husarbeid om dagen, og jeg var mye overlatt til meg selv. Og når faren min kom hjem og hadde spist middag, sov han i stuen så da måtte alle være veldig stille.

__________________
In vino veritas
safran er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
melkespann i glasshus


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no