Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Babykasting

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-05-08, 08:46   #1
Nebbia
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Babykasting

Jeg synes dette fremfor alt viser hva religion kan gjøre med svake sinn. Maken til hjernedød aktivitet skal man lete lenge etter. Jeg finner ingen grunn til å respektere skikker av en slik karakter. Selv om ingen har blitt skadet av dette tidligere, er det alltid en potensiell risiko ved å slippe noen ned fra denne høyden. Og hvorfor utsette barnet for en slik risiko? Å vise forståelse for slike handlinger fordi de er religiøst begrunnet er misforstått politisk korrekthet. Vår tids versjon av keiserens nye klær. Dette er ikke noe annet enn farefullt idioti.

  Svar med sitat
Gammel 03-05-08, 08:59   #2
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.620
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Babykasting

Opprinnelig lagt inn av Nebbia, her.

Å vise forståelse for slike handlinger fordi de er religiøst begrunnet er misforstått politisk korrekthet.

Jeg vil understreke at jeg syns de aller fleste religiøse handlinger er på grensen (eller godt over grensen) til dumskap, deriblant denne, men det finnes haugevis jeg syns er adskillig verre enn denne. Jeg har ikke forståelse for slike handlinger fordi de er religiøst begrunnet, men velger å legge kreftene mine andre steder enn å bli moralsk bestyrtet over en handling som tydeligvis aldri har skadet noen.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 03-05-08, 09:22   #3
Nebbia
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Babykasting

Opprinnelig lagt inn av glitterchick, her.

Jeg har ikke forståelse for slike handlinger fordi de er religiøst begrunnet, men velger å legge kreftene mine andre steder enn å bli moralsk bestyrtet over en handling som tydeligvis aldri har skadet noen.

Jeg blir heller ikke moralsk bestyrtet, men nå og da føler jeg behov for å kalle idioter for ...., ja, for idioter.

  Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no