Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Märtha skal ha barn igjen

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-03-08, 16:45   #10
Fruktflua
Sperret
 
Medlem siden: Jun 2007
Hvor: Down by the water
Innlegg: 6.377
Fruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de flesteFruktflua er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Märtha skal ha barn igjen

Esme;
Er det tyngdekraften eller er det andre krefter fra planetene som dere mener spiller rolle inn på barnet?

Den grunnleggende tankegangen i astrologien er at planetenes og stjernenes bevegelser og sykluser korresponderer med tilsvarende bevegelser og sykluser i alt liv på jorden. Astrologer tror ikke at planetene og stjernene påvirker livet på jorden med "stråler" eller lignende. Astrologiens tanke er at energiene på jorden følger de samme syklusene som energibevegelsene i resten av universet, og som gjenspeiles i planetenes bevegelser i vårt solsystem, og som hvert menneske er et unikt uttrykk for.
Astrologi innebærer ikke at menneskenes liv er bestemt av "skjebnen" eller noe annet som ligger utenfor oss selv. Det astrologien innebærer, er at hvert menneske fødes inn i en sammenheng og inn i en syklus, og med visse egenskaper, energier og tendenser. Hvilke valg man gjør gjennom livet og hvordan man utvikler seg ut fra de forutsetninger man er født inn i og med, er det opp til en selv å bestemme. Horoskopet viser karakteren av de problemene man møter på sin vei, og sier mye om hvordan disse kan håndteres, men horoskopet viser ikke om man velger å ta utfordringen med å overkomme disse vanskelighetene. Astrologien viser også dine talenter og ressurser, men viser ikke om du selv velger å ta jobben med å utvikle og bruke disse.


Mener dere at Saturn har en annen form for tyngdekraft enn Mars f.eks?

Den planeten nærmest jorden har størst påvirkningskraft og tyngdekraft. Logisk nok. Om den er annerledes vet jeg ikke noe om.

Hvorfor spiller det rolle hvordan planetene står akkurat i fødselsøyeblikket, blir ikke barnet påvirket inne i magen?

Joda, barnet blir selvsagt påvirket mens det ligger i mors mage, men det kan jeg lite om.



Om det er gravitasjonen som spiller rolle: Hvor nære barnet må en jordmor på 75 kg være før hun påvirker barnet med en tyngdekraft tilsvarende Saturns?

Hvorfor spiller det ingen rolle hvor jordmoren og faren står i forhold til barnet når det blir født?

De to siste spørsmålene ser jeg ingen hensikt i å svare på.



Noen mennesker mener astrologien er bare svada, men vi som kan litt-mer-mest om astrologien vet bedre. Vi vet at astrologi er kaos og kaos er vitenskap og vi vet at det er få vitenskaper det forskes mer oppriktig innenfor enn akkurat astrologien. Vi hadde aldri kastet bort tid på astrologi om vi ikke trodde på den. Det finnes seriøse og useriøse folk innenfor astrologien, på lik linje med andre yrker. Noen er dyktige i sitt fag, andre er det ikke.

Her er forøvrig en fin artikkel om astrologi.

Astrologi er veldig omfattende, og det nytter lite å fatte seg i korte trekk for å gi folk innsikt.

Fruktflua er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
astrologi, englebarn, god dag mann økseskaft, hkh appollonius, jordmorologi, kvasivitenskap, noha filiokus septimus, prinsessebarn, uvitenhet gjør usikker

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no