Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Noen som har en god og lett brødoppskrift?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-10-07, 18:41   #7
kiddo
På flyttefot.
 
kiddo sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.570
kiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelenkiddo er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Noen som har en god og lett brødoppskrift?

Jeg baker speltbrød fra Den lille økologiske kokeboken av Dreyer Hensley og det er utrolig lettvint!

1 kg siktet speltmel
0,5 kg sammalt speltmel
2 dl havregryn
1 dl solsikkefrø
1 ts salt
25 g gjær
9 dl lunkent vann (37 grader)
1 dl appelsinjuice

Bland alt det tørre og ha oppi mesteparten av væsken. Rør ut gjæren i resten av væsken. Eltes i maskin med eltekrok på god hastighet, men ikke mer enn noen minutter. Deigen blir ganske fast og fin med denne blandingen, så jeg sper aldri med noe mer.

Sett til heving under plast i 2 timer, ta ut og kna for hånd. Smør 3 former (jeg bruker 1,5 liters fra Tefal), lag 3 like deler av deigen og ha oppi. Etterhev i 30 minutter. Skjær et snitt i toppen av brødene med skarp kniv.

Stekes på 200 grader midt i ovnen i 40-50 minutter.

__________________
Jente 1997 Gutt 2005
--Den som kaster den første stein har i det minste et snev av originalitet--
kiddo er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
brødoppskrift

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no