Sv: Madeleines mor mistenkt (VG)
Opprinnelig lagt inn av Azi, her.
Beklager jeg viste ikke at du har inside informasjon og kjenner til familien RL. Og er ofte med dem på kveldene og vet hva dem driver med hver kveld.
Så jeg trekker tilbake det jeg har sagt!
Du er ikke blant de smarteste, er du? Du skriver at foreldrene kjenner søvnrytmen best.
Jeg er uenig, og tar utgangspunkt i alle småløgnene Olympia viser til. Først sover tvillingene som steiner hele natten, i neste øyeblikk er de våkne og vekker Madeleine.
Det er bare du som påstår noe med sikkerhet her, og det er at alle foreldre kjenner sine barn best. Og jeg påstår da at det ikke nødvendigvis er sant, og viser til noe vi beviselig vet med sikkerhet, nemlig at foreldrene tyr til neddoping. Vi vet ikke hvor ofte de gjør dette, vi vet heller ikke så mye mer om forholdene hjemme, men eksemplene mine er alle med på å motbevise ditt generelle utsagn: at alle foreldre kjenner sine barn best. Jeg ramser så opp faktorer som kan være med å forkludre foreldrenes kunnskap om sine barn; som f.eks. dop, Ferber (for det er jo ingenting stabilt over den søvnen foreldrene oppnår med den metoden), barnerommet kan være langt unna oppholdsrommet, eller kanskje det er den innleide nanny'en som kjenner barna best.
Igjen, jeg sier ikke at det er sånn, (bortsett fra dopen, da), men at det kan være tilfelle, men som nevnt tidligere kjenner vi ikke til forholdene, og kan derfor ikke si at jo, slik er det - foreldrene vet best, eller nei, foreldrene vet ikke best i dette tilfellet fordi de sikkert ikke tilbringer tid med barna.
Sånn, nå tok jeg frem t-skje, si fra hvis det fortsatt er uklart, så skal jeg finne frem snøplogen.
|