Sv: "Gode uteklær"
Er det noen som har sett superundertøy i størrelse mindre enn 6 år noe sted? Jeg har en 3 åring som ikke tåler ull rett mot huden, pga atopisk hud. Da hadde det vært ypperlig med superundertøy under ulldressen.
Vi bruker forøvrig reimatec vinterdress med enten:
- kun undertøy (langermet genser + strømpebukse) opp til 3/4 minus ca
- tynn ulldress utenpå fra Janus fra minus 3/4 til - ca -9/10
- tykkere hjemmestrikket bukse + genser hvis det er kaldere enn -10.
Så jeg syns det er nødvendig med ull undertøy, tynnere ulltøy og tykkere ulltøy til å ha under dressen, for å variere ift temperatur.
Buff er godt å bruke med fleece opp mot haka, og et must er også luer som er varme og luer som er vanntette, de bør dekke godt over ørene og ned mot kinnene.
Votter syns jeg nesten er vanskeligst. Vi har brukt tovede ullvotter på jentene som har tålt det, når det har vært veldig kaldt. Nøstebarn sine lange votter med ullfrotte på innsiden har vært gode, de er såpass tynne at det er lett å gripe om ting, men varme allikevel. Også har vi hatt noen tec- votter til våtere dager. Hestravotter har vi også god erfaring med.
Sokker; der er det lurt å investere i noen ullvang e.l. blandingssokker om du bruker goretexsko. De er passe varme, og sitter godt på foten uten å skli ned.
Dette er mine erfaringer på vintertøy.
|