Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Nye kostholdsråd

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-08-24, 09:13   #11
Tjorven
ej ikke møjkets heije
 
Tjorven sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 42.538
Blogginnlegg: 184
Tjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Nye kostholdsråd

Opprinnelig lagt inn av Isprinsessen, her.

Jeg lurer på at grunnen til at de ikke mengde angir alkohol er fordi helsemessig så burde det nok være 0.

Ikke qt det forklarer hvorfor det er begrensning på kjøtt.

Jeg har lest en del avisartikler om dette, og der oppgis det at egentlig bør alkoholinntaket være 0. Når det kommer til kjøtt så er det ikke noe som tilsier at vi overhodet ikke burde spise kjøtt, men at det bør begrenses, og derfor er et oppgitt en mengde.

I går hadde vi middagsgjester og vi lagde en slags salatbar. (Altså det stod masse forskjellige grønnsaker fremme, og så kunne den som spiste selv velge hvilke man ville legge på sin tallerken.) For moro skyld så veide jeg alle grønnsaker, og det var bare å konstatere at jeg var veldig langt unna 500 gram grønt. Det ble 300 gram. Selv om middagen min bestod av ca 100 gram kylling, litt dressing, noen krutonger og resten bare grønnsaker, og at jeg ble god og mett.

__________________
Snuppa 05, Knerten 07
Tjorven er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no