Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Julegaver til de som har alt …

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-11-22, 10:50   #1
Input
Bør lage seg en tittel selv
 
Input sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Hvor: Oslo
Innlegg: 25.711
Blogginnlegg: 159
Input har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Julegaver til de som har alt…

Opprinnelig lagt inn av My, her.

Jeg er av dem som setter pris på at noen finner meg, og min humor, smak eller interesse, og gjør noe spesielt og personlig for akkurat meg, selv om det ikke er så voldsomt fornuftig eller nyttig hver gang. Det handler om relasjoner, og å vise at man setter pris på og kjenner noen. Og er det i tillegg noe som man trenger og kan bruke så er det selvsagt supert, det er jo det beste av alt.

Ja, det var som var poenget mitt da, at det ville vært en gave som ville vitnet om at giver på ingen måte kjente meg, og at hvis man er der, at man kjøper gaver til folk man ikke kjenner sånn kjempegodt (og det hender vel oss alle innimellom) at man i hvert fall velger noe man vet har mening for noen. Men det var kanskje veldig klønete og utydelig formulert.

__________________
♥ Storebror, des. 2010 Lillesøster, mar. 2020 ♥

Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli.
Input er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-11-22, 10:58   #2
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.239
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Julegaver til de som har alt…

Opprinnelig lagt inn av Input, her.

Ja, det var som var poenget mitt da, at det ville vært en gave som ville vitnet om at giver på ingen måte kjente meg, og at hvis man er der, at man kjøper gaver til folk man ikke kjenner sånn kjempegodt (og det hender vel oss alle innimellom) at man i hvert fall velger noe man vet har mening for noen. Men det var kanskje veldig klønete og utydelig formulert.

Ja, da mener vi det samme. Til en person ville noe sånt være helt feilslått, til en annen vil det være fulltreffer. Men det jeg mener (ikke til deg spesielt, men generelt) er at jeg ikke er enig i at hvis folk har alt de trenger så kan man heller gi til veldedighet. Jeg vil nemlig også vise folk som "har alt" at jeg setter pris på dem, på en eller annen måte. For meg er det det som er en gave. Og kun unntaksvis vil det å gi til veldedighet oppfylle den hensikten. Da gir jeg heller noe lite og symbolsk, men personlig.

__________________
µ 05 07 07
My er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no