Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Klær og leker: Er det noen som trenger det nå?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-05-22, 10:44   #7
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.203
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Sv: Klær og leker: Er det noen som trenger det nå?

Du kan jo sjekke med lokal flyktningetjeneste i egen kommune? Her i mitt område er de veldig aktive for å samle inn klær, møbler og annet utstyr til både ukrainske og andre flyktninger. Det er også åpnet en butikk i et nedlagt lokale tilknyttet det lokale kjøpesenteret der flyktninger kan hente klær og annet de trenger gratis. Her gir de beskjed om hva de mangler og både privatpersoner og butikker leverer ting. Man kan med andre ord ikke levere usortert og hva som helst. De spør feks etter vårklær til damer, sko str slik og sånn, brettspill til barn i alderen… osv. Dette fordi lagerplassen er veldig begrenset. Alt basert på frivillig innsats.

Lokale flyktningemottak tar også i mot her, men jeg har forstått det slik at de også gir beskjed hva de trenger. Kommunens flyktningetjeneste har oversikt over hva som finnes av slikt i ditt nærområde og da går det jo an å ringe de og fortelle hva du har og høre om de har bruk for noe av det.

Ellers finnes vel Hjelp oss og hjelpe i veldig mange kommuner i landet.

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no