Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Gruffetråden #9

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-12-21, 15:43   #11
Lille meg
ihuga feminist
 
Lille meg sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.874
Lille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt av
Standard

Sv: Gruffetråden #9

Opprinnelig lagt inn av Strå, her.

I dag klarte Elvor Oftestad å provosere meg med en kronikk i Klassekampa. Hun antar at sånne som jeg blir provosert av at Chiara Petrillo ikke aborterte syke barn og heller ikke valgte abort da hun var dødssyk. Når skal sånne som henne forstå at det sånne som jeg blir provosert av at valgmuligheten fjernes?

Jeg får bare lest starten, men ser overskriften. "Chiara Petrillo bar fram to barn med alvorlige misdannelser. Hvorfor er det provoserende?" Eh - det er ikke provoserende. Det må hun jo gjerne gjøre, og det ser jo ut til å være med på å gi henne helgenstatus, så om helgenstatus er viktig er det jo det rette å gjøre.

Men jeg ville aldri gjort det, og det at Chiara ikke ønsket å ta abort selv om hennes eget liv var i fare, det får hun stå for selv. Selvsagt. Men jeg syns jeg - og alle andre kvinner - bør få muligheten til å velge annerledes.

Jeg gruffer sammen med deg, Strå!

__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
Lille meg er ikke aktiv  
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no