Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Hva strikker du nå?

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-12-21, 13:22   #10
m^2
Bør lage seg en tittel selv
 
m^2 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 14.070
Blogginnlegg: 122
m^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme omm^2 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva strikker du nå?

Jeg strikker disse sokkene i et okerfarget garn med glitter fra Fabelknits (som egentlig er litt for lealaust for mønsteret), julegaver. Everything´s connected, mønsteret er på Ravelry.



Mønsteret er litt sentimentalt for meg. Jeg satt hos mormor da hun lå for døden for endel år siden, og strikket etpar rosa sokker etter dette mønsteret. Hun lå og holdt i garnnøstet og tok litt borti strikketøyet og sånt, enda så dårlig som hun var. Jeg og mormor var veldig nære, og det var hun som lærte meg å strikke da jeg var 4 år - og alltid hun som gjorde ferdig genserprosjekter og sånt for meg når jeg ble lei
Det var nok fargen hun så, men det var sånn i ettertid såpass sterkt for meg at de rosa sokkene aldri ble ferdige. Ikke ville jeg rekke de opp heller, så de ligger i kurven som et minne.
Men uansett, nå var det gått over 10 år, så tiden var inne til å strikke disse sokkene som tross alt er veldig fine!

Vedlagte bilder
Filtype: jpg 92009a_medium.jpg (20,7 KB, 249 visninger)

Sist redigert av m^2 : 11-12-21 kl 13:54.
m^2 er ikke aktiv  
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no