Sv: Hva skal jeg strikke fra PetiteKnit?
Jeg er også en standard large, men strikker noen av oppskriftene hennes i M fordi de skal være for mye oversized for min allerede store kropp.
Mine genserfavoritter: Ingen dikkedarer strikket i Double Sunday. Sunday Sweater (dog er det kun tenåringene som har den, jeg har mohair edition, også nydelig), Cumulus og ikke minst Terazzo - den brukes MYE. Holder på med Louvre nå.
Jeg liker ikke gensere som har ermet satt på ute på skulderen (som Stockholm, feks), fordi det ikke blir pent på meg som har store pupper, men ikke er veldig høy, og holder meg til ragland eller sånn skulder som det er på Terazzo for eksempel, det er favoritten - men litt vanskeligere å strikke.
Av jakker er jeg veldig glad i November, Ingen dikkedarer og Sunday (har to....). Holder på med Champagne nå og tror den blir en favoritt til.
__________________
Solstrålen og Sjarmtrollet (04)
|