|
|||||||
| Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
Semiaktiv
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.264
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Fatphobia
Går man ut av døra ser man litt av hvert. Og det går fint an å vise ulike typer mennesker i SoMe uten at det er kroppen som er i fokus. Vi eksponeres f.eks for bilder av Erna hver dag. Hun er ikke tynn. Likevel er hun statsminister. Messi er lav. Høie er homofil. Det er (heldigvis) som regel ikke dette som er i fokus, og det er slik det skal være. Det er ikke nok, men det er dette det bør være mer av, og det vi må jobbe mot. Både menn og kvinner, fokus på hvem de er, hva de sier og får til. Du ser ikke Erna posere halvnaken for å vise hvordan en naturlig kropp kan se ut. De burde bruke et større mangfold av folk som nyhetsanker, værmeldere (hurra for NRK!), programledere, i reklamebransjen (ikke bare i Lindex sine undertøyskampanjer, men også for OneCall, Kiwi, tannkrem, vaskepulver og alt annet). Det er mange måter å eksponere seere for ulike kroppsfasonger på, hvor helt andre ting er tema, enn å kjøre i gang kampanje etter kampanje med kropp som eneste tema. For det blir i alle fall ikke mindre kroppsfokus av det.
__________________
µ 05 07 07 |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Bør lage seg en tittel selv
|
Sv: Fatphobia
Men du skal ikke lete lenge for å finne folk som lurer på om man egentlig er egnet for å være statsminister når man er så tjukk.
__________________
♥ Storebror, des. 2010 ♥ Lillesøster, mar. 2020 ♥ Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Semiaktiv
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.264
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Fatphobia
Nettopp. Og det er ikke noe man løser ved å understreke enda mer at kropp er viktig og relevant i alle sammenhenger. Det gjør man ved å slutte å snakke om, og vise bilder av egne og andres kropper i ett evig kjør.
__________________
µ 05 07 07 |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Leser
|
Sv: Fatphobia
... ja .... Jeg er en del på SoMe, men jeg er jo ingenting der i forhold til ungdommene mine (selvsagt vanskelig for meg å bedømme både min egen og ungdommene min sin representativitet, men ...)
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|