Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Rusreformen!

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-04-21, 10:03   #1
Zulu
Make it count!
 
Zulu sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 7.059
Zulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt avZulu har mye å være stolt av
Standard

Sv: Rusreformen!

Opprinnelig lagt inn av Charlie, her.

Jeg tenker at uten konsekvenser vil flere prøve narkotika, og straffrihet vil brukes aktivt i markedsføringen blant de som selger. «Kom igjen, a’! Hva er du redd for, lism? Du kan ikke bli straffa for det? Bare prøv!»

Det der klinger lite gjenkjennelig for meg, ass. Jeg er vokst opp i et miljø hvor rus var høyst til stede, og frykten for straff (for brukerdoser) kan jeg ikke huske var relevant i det hele tatt. Jeg tror det i hovedsak var andre mekanismer som regulerte om man var en som prøvde/brukte eller ikke. Og når jeg snakker med min eldste og hennes venner, så er det ikke straff som er gjennomgangstema der heller. Det er skadevirkninger, identiteten som følger med, fordømmelse fra familie og andre, hva man kan finne på å gjøre i rusa tilstand osv., som diskuteres.

Det er bare en veldig fremmed tanke for meg at frykten for et forelegg skal være det utslagsgivende for disse ungdommene. I reformen er det fortsatt foreslått konsekvenser, bare ikke innenfor straffelovgivning. Politiet vil fortsatt ha en rolle med avdekking av bruk, det blir obligatorisk rådgivning og mye «mas», så det er tydelig noe annet enn å bruke lovlige rusmidler.

__________________
2006 og 2009
Zulu er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-04-21, 11:16   #2
Input
Bør lage seg en tittel selv
 
Input sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Hvor: Oslo
Innlegg: 25.711
Blogginnlegg: 159
Input har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Rusreformen!

Opprinnelig lagt inn av Zulu, her.

Det der klinger lite gjenkjennelig for meg, ass. Jeg er vokst opp i et miljø hvor rus var høyst til stede, og frykten for straff (for brukerdoser) kan jeg ikke huske var relevant i det hele tatt. Jeg tror det i hovedsak var andre mekanismer som regulerte om man var en som prøvde/brukte eller ikke.

Samme her. Jeg møter med jevne mellomrom noen av de jeg delte ungdomstid (på institusjon for ungdom med rus, for å være helt ærlig om det) som tunge narkomane i dag. Straff var ikke noe vi var opptatt av, det er nok flaks og min ekstremt pysete personlighet som gjør at det ikke er jeg som sitter der. Jeg fryktet ikke straff, jeg fryktet å ikke kunne ha barn og familie, utdanning, jobb osv.

Og de som selger trenger ikke pushe eller markedsgøre. Tvert om.

__________________
♥ Storebror, des. 2010 Lillesøster, mar. 2020 ♥

Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli.
Input er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:08.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no