Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Strikkere: favorittgarn

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-03-21, 21:53   #5
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.204
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Sv: Strikkere: favorittgarn

Jeg strikker også kun i ren ull. Finull har vært favoritt i mange år, men liker også Hillesvåg sitt garn. For 5-6 år siden strikket jeg min første genser i Lettlopi og det har jeg blitt veldig glad i. Nå i vinter oppdaget jeg Platelopi og det er favoritten for tiden. Lett, naturlig, varmt og veldig godt å strikke med selv om det ikke er spunnet og dermed ryker lett. Genserne i Platelopi er noe av det beste jeg kan ha på meg. Billig blir det også siden det er så utrolig drøyt. En genser til meg som bruker str 46 koster ca 350 kr i garn fordi det kun går med 3-400 gram (avhengig av antall farger osv). Fantastisk garn! Maskinvaskes kan det også.

Jeg strikker ikke i alpakka mer og heller ikke i merinoull til annet enn babyer. Jeg liker det ikke og synes heller ikke det holder seg særlig bra. Merinoull gir tunge plagg som siger og som er vanskelige å vaske uten at det blir slaskete.

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:16.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no