Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Tradisjon for julaftenmiddagen på restaurant?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-12-20, 23:55   #1
Alexa
Nå da?
 
Alexa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 952
Blogginnlegg: 5
Alexa er populærAlexa er populærAlexa er populærAlexa er populærAlexa er populær
Standard

Sv: Tradisjon for julaftenmiddagen på restaurant?

Kanskje ikke helt det samme, men hva med sånne ferdige matkasser flere har nå. Flere cateringfirmaer som har litt mindre minimumsbestilling enn vanlig på de.


Vi har feks bestilt denne til nyttårsaften:
https://kreativcatering.no/nyttaarskasse/



Ser de har julebordmeny også (ser ut til å være minimum 5).

https://kreativcatering.no/julemeny2020/


Ikke helt restaurant, men nesten. Skal være bare å sette sammen og evt varme opp noen elementer.



Vet det er flere restauranter som tilbyr sånt ellers nå i coronatider, usikker på om de har på julaften evt levering i morgen.

__________________
2005 og 2010
Alexa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-12-20, 11:37   #2
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.637
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tradisjon for julaftenmiddagen på restaurant?

Opprinnelig lagt inn av Maverick, her.

Men ja. Gjør folk slikt? Eller er det bare mine manglende barndomstradisjoner og manglende ønske om å tilbringe mer tid enn høyst nødvendig på kjøkkenet som gjør seg gjeldende?

For veldig mange så er julestemningen så nært knyttet opp mot det at det er ganske likt hvert år, og at nettopp det å bruke tid på å lage maten er med på å skape stemning. Så jeg er usikker på om det er et veldig stort marked for å bare gå ut å spise middag på julaften, i motsetning til å reise bort på høyfjellshotell hvor det blir en del av en større pakke. Også er jo ofte desember svært hektisk for restaurantene, så mange av dem vil nok gjerne ha fri og være sammen med familien sin i jula.

Men jeg ser jo absolutt det fristende med det, kanskje spesielt om man ikke er så mange. Jeg funderte en del på julemiddagen i år, siden vi kanskje bare ville være oss tre. Det er liksom lettere å lage ei diger ribbe, enn bare til tre personer.

Opprinnelig lagt inn av Alexa, her.

Kanskje ikke helt det samme, men hva med sånne ferdige matkasser flere har nå. Flere cateringfirmaer som har litt mindre minimumsbestilling enn vanlig på de.


Vi har feks bestilt denne til nyttårsaften:
https://kreativcatering.no/nyttaarskasse/



Ser de har julebordmeny også (ser ut til å være minimum 5).

https://kreativcatering.no/julemeny2020/


Ikke helt restaurant, men nesten. Skal være bare å sette sammen og evt varme opp noen elementer.



Vet det er flere restauranter som tilbyr sånt ellers nå i coronatider, usikker på om de har på julaften evt levering i morgen.

Takk for tips om nyttårsmiddagen, dette skal jeg virkelig vurdere. Jeg har ikke fått testet de andre restaurantpakkene, men har hatt det på blokka lenge. Må undersøke. Har forresten spist tapas fra Kreativ Catering tidligere, veldig godt.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-12-20, 16:15   #3
Simone
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 2.837
Simone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Tradisjon for julaftenmiddagen på restaurant?

Vi har av og til gått på restaurant på nyttårsafta, så då er det i allefall opne restaurantar. Men ikkje på julafta!

__________________
Mamma til to jenter sep-04 og mars-07 og lillebror april-11
Simone er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-12-20, 17:01   #4
Vianne Rocher
Kamerat Pære
 
Vianne Rocher sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2009
Hvor: Barteby / Nordens Venezia
Innlegg: 6.136
Vianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt avVianne Rocher har mye å være stolt av
Standard

Sv: Tradisjon for julaftenmiddagen på restaurant?

Britannia kjører fullt juleopplegg med overnatting over flere dager, mat, gaver og opplegg for eventuelle barn. Til en liten formue så klart :diva:.

__________________
Ain't nobody dope as me, I'm dressed so fresh and clean.
2008 2013 2015
Vianne Rocher er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no