Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Tips til kosthold uten egg?

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-11-20, 07:08   #1
Input
Bør lage seg en tittel selv
 
Input sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Hvor: Oslo
Innlegg: 25.711
Blogginnlegg: 159
Input har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tips til kosthold uten egg?

Takk for tips! Litt flaut at jeg ikke tenkte på å sjekke veganske oppskrifter selv, men det skal vi absolutt gjøre.

Opprinnelig lagt inn av Pelle, her.

Egg pga er så liten? Jøss, hvor liten er hun, liksom. Jeg har hatt et dysmaturt barn og et skrint og tynt knøttebarn, men aldri fått slikt råd. Håper dere finner enkelt kosthold.

Det er en stund siden vi målte henne, så jeg husker ikke tallet, men i lengde er hun er litt under den helt nederste streken på percentilskjemaet. I vekt er hun i det minste innenfor skjemaet, så hun er ikke tynn lengre, heldigvis. Bruker 62 i klær, mye av ulltøyet hennes er 50/56. 7,5 mnd gammel.

__________________
♥ Storebror, des. 2010 Lillesøster, mar. 2020 ♥

Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli.
Input er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 06-11-20, 10:13   #2
Pelle
Unik
 
Pelle sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 16.764
Pelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Tips til kosthold uten egg?

Opprinnelig lagt inn av Input, her.




Det er en stund siden vi målte henne, så jeg husker ikke tallet, men i lengde er hun er litt under den helt nederste streken på percentilskjemaet. I vekt er hun i det minste innenfor skjemaet, så hun er ikke tynn lengre, heldigvis. Bruker 62 i klær, mye av ulltøyet hennes er 50/56. 7,5 mnd gammel.

Som min yngste da. Noen er jo små og følger de egen kurve er det jo bra nok. Min er nå litt under 2 %-kurven, men det er jo null stress det. Vært sånn siden baby, men nå er hun ikke tynn lenger. Rart at det er så ulikt hva slags råd man får.

Sitat:

svært rimelig og lett tilgjengelig metode for familier som er utsatte for sult og har utfordringer med ernæring.

Den artikkelen omhandler jo barn som får dårlig ernæring i fattige land... Antar ditt barn har fått det hun trenger;-)

__________________
07 og 10
Pelle er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no