Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Lavkarbo for dummies ...

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-08-07, 16:19   #11
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lavkarbo for dummies...

Ketolysekuren er en bra måte å spise på, den boken inneholder mange gode oppskrifter og er en veldig god bok. Jeg fikk den signert og gratis av mannen bak kuren, i tillegg til flere vitaminer og mineraler. Han er et fantastisk flott menneske!
Du trenger ikke ketostixene eller tilskuddene, så lenge du tar multivitaminer. Stixene stoler jeg ikke helt på, men de kan være litt motiverende i begynnelsen. Du TRENGER dem ikke.

Boken er lest fillete, forresten. Det er vel en av de bøkene jeg har brukt mest, i tillegg til Bedre uten brød, som vel kan regnes som BIBELEN blandt lavkarbobøker.

Bedre uten brød

Anmeldelse av Bedre uten brød, av overlegen ved Harstad sykehus

Synes det gir litt tyngde at en overlege støtter denne måten å spise på, og synes bla. dette var svært interessant:


Sitat:

2. En diett med rikelig med animalsk fett og protein og lite karbohydrater dokumenteres å bedre hjertefunksjonen målt ved blodprøver og EKG. 3. Hjertet forbrenner helst mettet fett som "brensel".

__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no