Sv: Reise i disse korona-tider?
Det er mulig at andre allerede har tipset om dette, men nå har det kommet nye føringer for reiser fram i tid.
Europeiske reiseforsikring skriver følgende:
Sitat:
Vi støtter norske myndigheters sterke oppfordring til ikke å dra på utenlandsreiser nå. Utenriksdepartementet (UD) fraråder 14. mars reiser som ikke er strengt nødvendige til alle land. Reiserådet gjelder i første omgang til 14. april 2020.
For reiser til steder der UD/FHI har utstedt offisielt reiseråd, dekker vi avbestilling – uavhengig av framtidig avreisedato. Vi dekker ikke avbestillinger som ble gjort før det aktuelle reiserådet ble utstedt fra UD eller FHI. Vi dekker heller ikke avbestillinger etter at reiserådet ikke lenger foreligger.
https://www.europeiske.no/privat/rei...einfo-advarsel
For kort tid siden sto det at det nå gjalt en viss frist for å avbestille for «resten av verden» (slutten av mars), men det ser ut til å ha blitt fjernet.
Vi har funnet ut at vi avbestiller sommerens langtur. Sjansen er stor for at vi enten ikke er ønsket der eller at vi ikke får reise fra Norge, så vi sitter ikke og venter lenger.
__________________
There is a crack in everything. That's how the light gets in. (Leonard Cohen, 1992)
|