Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

Har du sjangerallergi?

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-08-07, 02:33   #12
Strå
Lesende
 
Strå sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: F16
Innlegg: 12.301
Strå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt av
Standard

Sv: Har du sjangerallergi?

Hvis vi snakker om skjønnlitteratur har jeg ikke sjangerallergi, men utenom det er jeg skeptisk til både biografier og selviografier. Syns liksom det ofte, men ikke alltid, handler om å snakke dritt om noen som ikke kan ta igjen.

Opprinnelig lagt inn av Kasia, her.

Jeg blir veldig tverr og sta av hypede bestselgere som "alle" skryter opp i skyene. Jeg får ikke lyst til å lese slike. "Da Vinci koden" for eksempel har jeg ikke lest.

Oh yes, der har vi samme stahet

Opprinnelig lagt inn av Inagh, her.

Jeg unngår slike romanserier man finner i kiosken - type "ung kvinne fra landet får seg jobb som tjenestepike i byen og faller for direktøren i huset..."

Joda, tro meg, de kan være virkelig morsomme å lese , det går raskt og passer bra når jeg er veldig sliten i hodet, selv om det går lenger og lenger mellom hver gang jeg syns jeg er sliten nok.

Jeg oppfatter på en måte all skjønnlitteratur er fantasy, hvis ikke så må det jo være dokumentar? Falt for LOTR når jeg som 13åring ble tipset av en bibliotekar til å lese dette vidunderet som akkurat var blitt oversatt til norsk (det er lenge siden det).

Strå er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no