Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Skikk og bruk på fly

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-06-19, 14:36   #1
Magica
søt
 
Magica sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 12.945
Magica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt avMagica har mye å være stolt av
Standard

Sv: Skikk og bruk på fly

Opprinnelig lagt inn av liefje, her.

Har faktisk vært på et fly hvor det var maxgrense på vekt av passasjer med all bagasje. Jeg måtte stå på vekten sammen med kofferten og håndbagasjen min. Det var et lite fly dom tok oss til en øy i Philipinene.

Fins det, altså.

__________________
2001 - 2003 - 2014
Magica er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-06-19, 15:05   #2
kamp
ASD
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 4.934
kamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Skikk og bruk på fly

Opprinnelig lagt inn av Magica, her.

Fins det, altså.

På små fly er vektfordeling avgjørende
Var et fly som styrtet fordi vekt på passasjerer og bagasje ble for tungt for flyet til å ta av.

__________________
Even God was autistic, that's why the world spin
kamp er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-06-19, 15:17   #3
star
bits and pieces
 
star sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2010
Hvor: innlandet
Innlegg: 14.467
Blogginnlegg: 228
star er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner tilstar er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Skikk og bruk på fly

Opprinnelig lagt inn av Magica, her.

Fins det, altså.

Vekta regnes ut fra en gjennomsnittsvekt fordi det som regel er en variasjon av passasjerer med. Hvis det er bare tyngre personer med, så må pilotene kalkulere om vekta i forhold til hva de skal ha med seg av fuel og bagasje/evt annet gods.
Det har vært flere ulykker hvor dette ikke er tatt hensyn til. Et fly fullt av godt trente militære med utstyret sitt kan ikke gå utifra en gjennomsniettet på 80 kg.

__________________
Gutta 2005 og 2007

Sist redigert av star : 03-07-19 kl 12:35.
star er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no