Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Ferieturer og avgjørelser

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-04-19, 21:52   #17
Pøblis
Panzerekstremfeminist
 
Pøblis sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 19.413
Blogginnlegg: 361
Pøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Ferieturer og avgjørelser

En av de beste ferien jeg har hatt noen gang, var med tra andre familier i et leid "lite" (ca 1000 kvm) slott i Frankrike. Vi hadde hver vår leiebil og masse plass til hver familie (minst to soverom til hver)og masse fellesarealer både ute og inne. Og svømmebasseng.
Det yngste barnet var 2, de to eldste var 13 og 14 - resten var gutter mellom 7 og 9 år. VI ble enige om å møtes til felles frokost hver dag før vi dro. Det viste seg at det var veldig bra kokemuligheter på slottskjøkkenet, så vi fordelte middagsansvaret på ulike folk hver dag når vi fant ut at vi alle gjerne spiste middag inne hver dag - fordi ungene likte det og vi voksne likte det. På dagtid gjorde vi litt ulike ting den uken var der - så de fleste lunsjer ble spist ute på farten. Etterhvert som barna ble bedre kjent, byttet vi litt på hvilke barn som var med hvem. Vi endte opp med å være mye mer sammen enn vi hadde planlagt. Dette slottet var stort nok til at det var plass til alenetid for alle som ønsket det - soverommene var digre, og det var masse fellesarealer og mye å gjøre både ute og inne. Prisen delt på fire familier var det ingenting å si på, heller! :lengter tilbake:

Vi delte alle utgifter til mat og drikke på antallet store og små som var med. Funket fint.

Vi var her:https://www.novasol.no/feriehus/fran...e-loire-fec002

__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
Pøblis er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no