Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Hva vet vi om ungdommenes språkbruk?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-03-19, 14:23   #23
Anda
Smugleser
 
Anda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 7.039
Blogginnlegg: 411
Anda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de flesteAnda er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hva vet vi om ungdommenes språkbruk?

Vi vet mindre enn vi vil, og mer enn vi liker, om det gir mening?

Dvs, jeg er sikker på at det snakkes vesentlig styggere når de tror/vet at vi voksne ikke hører. Og at når/hvis vi hører, så tas det opp. Hver gang, men ikke alltid med en gang.

Jeg ser ikke på f.eks. Paradise Hotel, men ser jo clickbaits med bl.a. «BITCH!!!» sitert, så jeg tror, dessverre, at det er fryktelig vanlig. Og dertil provoserende, og nødvendig å ta kampen.

Jeg spurte datter (06’er), hun var ikke utsatt for det. Gutta i klassen sier derimot ting som «Ikke vær så mensen-sur, da!»

__________________
Anda
- - - - -
Har Andungen fra '03 og Knøtto fra '06
Anda er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no