Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Innspillet til hvordan jevne ut kjønnsforskjeller i skolen - hva syns dere?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-02-19, 12:23   #11
Blåbær
Tankefull
 
Blåbær sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Østlandet
Innlegg: 5.944
Blogginnlegg: 59
Blåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de flesteBlåbær er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Innspillet til hvordan jevne ut kjønnsforskjeller i skolen - hva syns dere?

Som barnehagelærer er jeg opptatt av starten av skolegangen til barna. Jeg tror møtet med skolen for mange barn er ett sjokk. Jeg tror mange, særlig gutter møter en skole der de i alt for liten grad opplever mestring de første årene. Skolen for 1.klasse har endret seg enormt fra 6-åringene begynte på skolen til nå! Mye mer stillesittende, lengre økter og mye som skal læres.

Fleksibel skolestart kan være en løsning, men jeg tror også det bør tas en skikkelig vurdering av småskolen, og særlig 1.klasse.

Hvert år sender jeg 5 og 6 åringer over på skolen der vi diskuterer i hvilken grad de er skolemodne. Det gjelder faktisk så mange at jeg mener skolen heller bør tenke over i hvilken grad de tilpasser seg de barna de får. Hvordan de legger opp til ett løp der barna som går der får ett møte med skolen som bygger opp under mestring og lærelyst, og hvordan skal de greie å tenne en grist som kan vare hele løpet ut.

__________________
Mor til: Sjarmtrollet 04 og Minitrollet 08.
Blåbær er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no