Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Gruffetråden

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Lukket tråd
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-07-18, 09:44   #1
Billa
Usedvanlig begavet
 
Billa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 8.097
Billa har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Gruffetråden

Jeg gruffer litt (mye egentlig) over at jeg lever i et samfunn hvor vi KASTER ufattelige mengder med fullt brukbare legemidler, fordi vi har en offentlig blåreseptordning som oppfordrer til hamstring og lite solidarisk tankegang hos brukerne. Det er så VONDT å tenke på andre deler av verden mangler ALT, og jeg står samtidig og destruerer uåpnede pakker med legemidler jeg VET andre kunne hatt bruk for.

Jeg skjønner selvsagt tanken bak, og jeg kjenner godt til kvalitetskrav, krav om pasientsikkerhet, forfalskningsdirektiv og oppbevaringskrav - men når jeg i går (for 20 året på rad) sto og håndterte destruksjon av det som føltes som en uendelig mengde med sterke smertestillende, OG bæreposer med astmamedisin som bare må KASTES (sendes til forbrenning) var jeg helt på gråten. Det er så URETTFERDIG.

__________________
Mvh Billa
***If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much*** Jacqueline Kennedy Onassis
Billa er ikke aktiv  
Gammel 04-07-18, 13:04   #2
Strå
Lesende
 
Strå sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: F16
Innlegg: 12.374
Strå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt av
Standard

Sv: Gruffetråden

Opprinnelig lagt inn av Billa, her.

Jeg gruffer litt (mye egentlig) over at jeg lever i et samfunn hvor vi KASTER ufattelige mengder med fullt brukbare legemidler, fordi vi har en offentlig blåreseptordning som oppfordrer til hamstring og lite solidarisk tankegang hos brukerne. (...)

Det skjønner jeg godt. Jeg tar selv aldri ut mer enn en pakke om gangen av legemidlene jeg må bruke, de er ikke på blåresept, men en av dem er sånn som jeg ikke betaler for når jeg har brukt et visst beløp. Eller kanskje det er blåresept? Det jeg har reagert på er at på et par apoteker har jeg blitt oppfordret til å ta ut flere pakninger på slutten av året, for å få dem gratis. Det takker jeg høflig (men irritert inni meg da) nei takk til og sier at den ordningen egentlig ikke er ment for slike som meg.

Strå er ikke aktiv  
Lukket tråd

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no