Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Trondheim, hva er verdt å se som amerikansk turist!

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-07-07, 18:37   #3
Maz
Pauset
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Barteby
Innlegg: 7.430
Maz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt av
Standard

Sv: Trondheim, hva er verdt å se somamerikansk turist!

Jeg er enig mht Nidarosdomen, men Munkholmen mener jeg er komplett uinteressant som det er, hadde de fått frem ruinene fra den gamle kirken så var det noe annet..... (de ble tildekket).

Røros er vel en 2,5 timer fra Trondheim, men definitivt verd turen.

Jeg ville ha anbefalt følgende ting for en Amerikaner.

Middelalderutstillingen på Schumhuset http://www.ntnu.no/vmuseet/formidlin...ng/middut.html , Sverresborg http://www.sverresborg.no/ og om hun er musikkinteressert (og nesten ellers også) Ringve museum http://www.ringve.no/
Kunstindustrimuseet og Stiftsgården er andre ting som er bra. Det er også formelle trondheimsguider.

Austråtborgen er ikke så langt unna, men kanskje begrenset interesse for Amerikanere.

Hegra festning har mine britiske gjester funnet spennende det er tross alt det siste stedet i Norge til å gi opp kampen i 1940.

Av en eller annen grunn er mange utlendinger fasinert av Dora, og har hørt om denne bunkeren. Men jeg tror det gjelder mere asiater enn amerikanere.

En fjordrafting tur kan jo være noe om damen liker fart og spenning. De drar ofte helt til Hitra. En tur med kystekspressen kunne jo også være en opplevelse http://www.kystekspressen.no/.

Dessverre har ikke frostingene klart å få noe ut av Frostating, så det er vel ikke så spennende. Stiklestad er jo ellers flott og historisk, og litt vikingsus faller i smak hos amerikanere. http://www.stiklestad.no/

Maz er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:31.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no