Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

Hva hører du på nå?

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-07-17, 13:24   #11
Nextlife
Rockesøster
 
Nextlife sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 9.598
Blogginnlegg: 1
Nextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva hører du på nå?

David Bowie : Blackstar.

Jeg blir aldri lei av den sangen og følelsen og tankene den gir meg.

Limer inn et avsnitt fra Aftenpostens anmeldelse av den:
Betydelig bedre er det like skumle og nesten ti minutter lange åpningskuttet «Blackstar», som ble sluppet sent i fjor høst. Det beveger seg fra en høyst eksperimentell og skremmende åpning i spennet mellom rock, jazz og elektronika, via et melodisk mellomspill og til en rolig finale. Utsøkt Bowie, rett og slett.
Den kryptiske teksten er, som ofte fra Bowies hånd, ikke lett å tyde. Albumets bandleder McCaslin skal ha sagt at den handler om IS' fremvekst, uten at det virker opplagt.

Men uro og død er garantert involvert: «Something happened on the day he died, spirit rose a metre and stepped aside. Somebody else took his place, and bravely cried, I’m a blackstar».

__________________
I'm happy, hope you're happy too
Nextlife er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no