Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Purk, skurk, sur agurk?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-01-17, 22:02   #1
Niobe
Personlig pessimist
 
Niobe sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 28.119
Blogginnlegg: 11
Niobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Purk, skurk, sur agurk?

Opprinnelig lagt inn av Miss Norway, her.



Men er det bare meg som synes det er vanskeligere å stole på politietaten etc etter hvert? Med rapporter om varslere som fryses ut, om elendig etterforskning (Monica-saken), lekkasjer til pressen... eller er alt innafor og bare meg som har noia light?

Jeg tror ikke det er spesielt kontroversielt å tenke at politiyrket, maktutøvelsen, uniformeringen og autoriteten appellerer til en del elementer som ikke burde jobbet i politiet.

__________________
«If you can’t be a good example, at least be a horrible warning.»
- Aileen Wuornos, seriemorder
Niobe er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 09-01-17, 22:14   #2
Gaia
villende
 
Gaia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 14.910
Blogginnlegg: 249
Gaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Purk, skurk, sur agurk?

Opprinnelig lagt inn av Niobe, her.

Jeg tror ikke det er spesielt kontroversielt å tenke at politiyrket, maktutøvelsen, uniformeringen og autoriteten appellerer til en del elementer som ikke burde jobbet i politiet.

Greia er jo at disse i teorien skal lukes ut gjennom opptakene til Politihøgskolen. (Om de faktisk lukes ut, er jo en annen sak.) Og det er mange dyktige politifolk i Norge, altså. Veldig mange. Og de fortjener ikke å nedvurderes, bare fordi det finnes råtne epler innimellom. Men hvilke epler som er råtne, det er ikke så lett å vite, gitt. I alle fall ikke for noen som står utenfor og ikke kjenner etaten fra innsiden.

Gaia er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no