Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Hvor strenge er de med fødselsattest?

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-06-07, 02:18   #32
Elin
Bør lage seg en tittel selv
 
Elin sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Akershus
Innlegg: 6.489
Elin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hvor strenge er de med fødselsattest?

Opprinnelig lagt inn av Nabbe, her.

Mine barn viste ikke det i fjor, da reiste de alene. Det holdt at jeg legitimerte meg. På SAS.

Ja, du legitimerte deg, og den som hentet de på ankomst-flyplassen legitimerte seg. Slik er regelverket også ja. Det er ganske omfattende.


"Fra første mars har myndighetene bestemt at alle flypassasjerer som sjekker inn bagasje må identifisere seg. Hensikten er å forsikre seg om at den som leverer bagasje er samme person som går om bord i flyet. Regelverket gjelder alle flyselskaper som opererer på norske flyplasser.
Myndighetskravet vil føre til nye rutiner for flyselskapene, og gjelder både innenlands- og utenlandsreiser.
I praksis må alle passasjerer som sjekker inn bagasje identifisere seg både ved innsjekk og ved utgangen til flyet. Eksempel på godkjent legitimasjon er pass, bankkort, førerkort og skolebevis.

Mindreårige under 18 år, som reiser sammen med voksne, trenger ikke legitimasjon. Barn som reiser alene, og som skal sjekke inn bagasje, må ha med foresatte som kan bekrefte identifikasjon ved innsjekk og ved utgangen hvis de ikke har egen ID. Barn som reiser uten innsjekket bagasje trenger ikke identifikasjon.

SAS Braathens ønsker å benytte biometri til å gjennomføre denne myndighetspålagte kontrollen. SAS benytter allerede denne teknologien i Sverige. Ved å vise fingeravtrykk på innsjekk og når man går om bord i flyet tilfredsstilles identifikasjonskravet raskt og sikkert. Fingeravtrykket blir ikke koplet til passasjerens navn eller billett, og fingeravtrykket slettes når flyet har forlatt flyplassen. Bruk av teknologien krever godkjenning fra Datatilsynet, men tilsynet har så langt ikke gitt slik godkjenning.
For spørsmål om regulativet (EU-forordningen 2320/2002) henviser vi til Luftfartstilsynet."

__________________
"Eleganse er ikke et privilegium for de som nettopp har trådt ut av ungdommen, men derimot for kvinner som allerede har tatt kontroll over fremtiden sin."
Elin er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no