Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Om fleirbarnssvangerskap og abort

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-02-16, 21:19   #10
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Om fleirbarnssvangerskap og abort

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

Så spørs det da om man tenker at mangfold er viktig.

Hmm, tja, der tenker jeg at det som kommer til å beskytte mot kjønnsseleksjon, sykdomsseleksjon etc, det er hvordan samfunnet tar i mot barna.

I et kjønnslikeverdig samfunn vil det ikke være stor grad av kjønnsseleksjon, i et samfunn med gode hjelpeordninger (og jeg mener absolutt ikke at de er bra nok i dag) så vil det øke sjansen for at kvinner beholder foster med syndromer som typisk ikke er klart livstruende, men kan gi handicap.

Men egentlig så tenker jeg (og jeg medgir gjerne at jeg har ikke tenkt alle konsekvenser i alle retninger her, det er "førstetanke"), at all utsortering så lenge fosteret er veldig lite er helt uproblematisk. Det er fordi for meg så har jeg absolutt ingen mening om hva som er gode/dårlige grunner for abort i så tidlig stadium.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no