Sv: Hotell i Krakow
Opprinnelig lagt inn av Elisabet, her.
Dere som har vært der og er kjent i områdene, leter etter hotell noen jenter skal bo på i Krakow i september i år. Hvordan ligger Metropolis Design hotell i forhold til korte avstander å gå dit det er best å gå? Ligger ikke midt i gamlebyen, men litt mer mot elva, men alt ser jo ut til å være innenfor ca. 1 km avstand å gå?
Beliggenheten og avstanden er helt ok den mener jeg. Det er jo ikke langt å gå for å komme til gamlebyen, og ok avstand til "jødekvartalet", som har sjarmerende steder å se/spise/drikke.
Vi bodde på andre siden på en måte, ved jernbanestasjonen, og når vi gikk noen hundre meter (undergang) - så var vi i gamlebyen Så beliggenheten på det hotellet (Andel`s Hotel) var suverent. Både ift beliggenhet til jernbanestasjon (t/r flyplass), et gediget kjøpesenter (ok når det var litt regn en dag...), gamlebyen, utesteder og hotellet hadde god frokost og fine rom. 
__________________
Enten går det bra, eller så går det over.
|