Sv: Oslo/storby for enhver pris?
Opprinnelig lagt inn av Elin, her.
Er Oppegård/Kolbotn, Skedsmo, Jessheim osv.osv. laaaangt utenfor Oslo? Der er det nemlig ikke noe problem å få barnehageplass. Dessuten er boligprisene noe lavere enn Oslo.
Når virkeligheten er så til de grader elendig i Oslo-området mht. til barnehagedekning, har man da tid til å vente på politikere uten handlingskraft, eller er det ok å flytte annensteds og la barna ha muligheten til å gå i barnehage?
Eh ... ja, Jessheim er langt utenfor Oslo. I hvert fall hvis man skal jobbe der jeg gjør, det ville tatt meg godt over en time hver vei å pendle. Hvor mye mener du man skal ofre seg for å få en barnehageplass? Skal jeg droppe en godt betalt jobb med høy fleksibilitet og ta en jobb på Rema? Eller skal jeg blåse i at jeg ikke rekker hjem før barna skal i seng? :TårnfridTM:
Jeg mener at det er i samfunnets interesse at jeg kan jobbe, betale skatt og holde hjulene i gang. Da trengs gode barnehager i nærområdet. Og ja, det er politikernes ansvar.
__________________
Vi gjør alle så godt vi kan
Og vi gjør alt feil.
- No. 4 -
|