Sv: Re: Moteriktig jul?
Opprinnelig lagt inn av Novla, her.
Jeg blir mildt aggressiv av sånn nymotens pynt i blått (!) og sølv, eller tre snaue grener med et hvitt bånd på, så svaret er nei, absolutt ikke. 
Rødt! Gull! Grønt! Nisser! Engler! Stjerner! Glitter&stas! 
Jeg elsker blå, hvit og sølv julepynt og kjøper litt nytt hvert år. Vi flyttet for noen år siden og da gikk to kasser med div. nisser, engler, rødt og grønt til loppemarked, men pynten vår er likevel en blanding mellom nytt og gammelt. Vi er ikke glad i nisser og engler, men veldig glad i snømenn, div. småjuletrær, kongler, glitter, grener med hengepynt, lykter, lys og blomster.
Juletreet er helt spesielt. Vi kjøper alltid en pakke av årets IKEA-julepynt og vi kjøper juletrepynt på reiser. I toppen henger mormors gamle kuler, og dyr pynt jeg har fått til jul av barna. Vi har Disney-figurer fra USA, kuler fra Harrods, fugler kjøpt i Krakow og krystallpynt fra Praha. 
|