Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Bilfritt sentrum, kan det funke?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-10-15, 14:56   #24
Pøblis
Panzerekstremfeminist
 
Pøblis sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 19.425
Blogginnlegg: 361
Pøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme omPøblis har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bilfritt sentrum, kan det funke?

Opprinnelig lagt inn av IzziCreo, her.

Jeg leser hist og her at de er kun 7% som kjører til jobb i sentrum, og at det egentlig er svært lite privatbilisme i sentrum. Men hvem kjører alle disse bilene man ser der dagen lang da?! For alle som tar seg en tur i sentrum ser jo disse bilene, og det hjelper jo da ikke å si at det egentlig ikke er så mange privatbilister der. Tenker de kun på de som kjører fast hver dag? Hva med alle de som gjør det noen ganger i uken, noen ganger i mnd? Problemet er jo at det er biler der, og de må ut av bykjernen. Og aller helst fra endel andre steder i Oslo også. Enkelt og greit.

Kikker ut av vinduet mitt i kvadraturen nå, og ser: Trikk, brannbil (ikke i uttrykning) en av forsvarets biler( personbil med emblem) en stor lastebil, en taxi og en varebil, buss, en buss til, trikk, taxi - en fyr i firmajakke med logo setter seg inn i en vanlig personbil som sto parkert ved fortauet før fyren kjørte av sted, en varebil til, lastebil med kapell, varebil, trikk igjen og mange syklister og fotgjengere.

__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
Pøblis er aktiv nå   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no