Sv: Hellas - hvor anbefaler du oss å dra neste gang?
Opprinnelig lagt inn av Elin, her.
Kefalonia er også nydelig! Kanskje ikke så veldig "gresk" men veldig flott! Mange superstjerner ferierer på Kefalonia for det er veldig eksklusivt der.
Det er vel litt avhengig av om man bor i "hovedstaden" eller i en av de andre små byene? Jeg var der under filminnspilling, Kaptein Corellis Mandolin, og bodde i Sami der noen av kulissene var satt opp. Nicholas Cage hadde leid et hus i utkanten. Ikke så mye som var eksklusivt i den lille byen, men i hovedstaden har jeg lest at de har mange ekslusive butikker.
De har den fantastisk Myrtos stranden der http://www.hellogreece.gr/ionian/photo/kefalonia1.jpg, og en underjordisk innsjø.
Det er vel 7-8 år siden jeg var der, i år har flere charterselskap satt opp turer dit igjen.
Fra sørsiden av øya går det en gammel ferje til Zakynthos som tar en time eller to. Man kommer i land på nordsiden og kan kjøre på vestsiden og se det kjente Smugglers Cove http://fujirangefinder.com/document.php?id=847&full=1
Zakynthos er vesentlig mer turistmaskin.
|