|
|||||||
| Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
Librocubicularist
|
Sv: [Valg] Dere som skal stemme i Oslo, har dere bestemt dere?Acsa, veit du noko om korleis SV tenker rundt pedagogisk personale og bemanning av heildagsskulen?
__________________
People who wonder whether the glass is half empty or half full miss the point.
The glass is refillable. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Audacious
|
Sv: [Valg] Dere som skal stemme i Oslo, har dere bestemt dere?
Man tenker at deler av heldagsskolen handler om "fritidsaktiviteter", type invitere kultur- og idrettsliv inn i heldagsskolen, barn- og ungdomsarbeidere osv. Det er jo ikke snakk om flere timer med "tradisjonell" skole, men at den tenkes mer helhetlig. At lekser stort sett skal gjøres innen rammene av heldagsskolen betyr at man må ha noe mer pedagogisk personale, men vi snakker ikke dramatiske endringer. Makstall i barneskolen, derimot, det innebærer mange flere lærere, så her får man en rekrutteringsutfordring. For SV vil svaret på det være å dempe flukten fra læreryrket ved å styrke lærerenes selvstendige stilling, arbeidstidsordning, fjerne en del tellekanter og rapportering osv. Noe av dette vil jo faktisk også frigjøre tid.
__________________
2001&2005 |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Librocubicularist
|
Sv: [Valg] Dere som skal stemme i Oslo, har dere bestemt dere?
Takk for svar! Det siste der vil nok frigjere ein del tid til leksehjelp, ja. Og det med større lærartettheit er jo veldig lite realistisk!
__________________
People who wonder whether the glass is half empty or half full miss the point.
The glass is refillable. |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|