Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > HPs vevstove

Mulig å spore en epost selv?

HPs vevstove Forum for datasnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-03-15, 10:58   #5
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: Mulig å spore en epost selv?

Opprinnelig lagt inn av HP, her.

Du kan søke på e-postadressen på Facebook og andre sosiale medier. Google kan noen ganger også gi treff.

Om du sjekker meldingshodet ("vis originalen" heter det i gmail-grensesnittet) så kan du se hvilken IP-adresse den kommer fra ("Received:"); om den er sendt fra hotmails-webgrensesnitt så er det ikke så mye hjelp, men om det er en hotmail-konto som brukt via e-postprogrammet på en mobiltelefon eller en PC så vil du kunne se hvilken internett-/mobilleverandør vedkommende har.

Så vidt jeg husker, vil ikke Outlook.com/Hotmail legge igjen klient-ip, noe vel i hvert fall gmail gjorde tidligere selv om e-posten ble sendt i fra web-grensesnittet.

I utgangspunktet ser jeg på det som positivt at Microsoft ikke legger ved denne ip-en av sikkerhetsmessige årsaker.

__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:10.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no