Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Juleplanleggingstråden 2014

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-09-14, 20:33   #11
Acino
passe nerd
 
Acino sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2010
Innlegg: 5.592
Acino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelenAcino er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Juleplanleggingstråden 2014

Opprinnelig lagt inn av Kirsebær, her.

Nå sitter jeg og grubler på dessert.
Vi har ribbe til middag, og da blir alle så tungmette, så desserten bør være litt lett og frisk, sant? Men heg syns all dessert er meningsløs om den ikke smaker sjokolade.

Har noen et forslag til sjokoladesmakende, lett/frisk dessert? Går det an?

Vi har ikke dessert på julaften, ingen er særlig lystne på mer akkurat der og da uansett. De som har lyst/orker småspiser litt på sjokolade/klementiner(og når jeg vokste opp også nøtter) utover kvelden mens vi pakker opp. Så når alt er ferdig opp-pakket, uansett om klokken har passert midnatt eller ei, så tar vi da frem kaker og slikt. Mine foreldre gikk for delfiakake, iskake, lefser og "julemuffins"(gammeldagse med sitron og rosiner) og kanskje krumkaker også. Den tradisjonen med å ta frem noe helt til slutt viderefører jeg men da som regel bare delfiakake og kanskje en ting eller to til. Kunne det vært noe, å utsatt desserten?

__________________
4 barn i hjertet, 2 av de her med oss: gutt og jente 2010
Acino er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no