Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Én dag i Paris

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-05-14, 13:17   #2
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Én dag i Paris

Montmartre er turistfelle, men ved foten av høyden med Sacre Coeur er det litt hyggelig miljø. Jeg liker Latinerkvarteret veldig godt, selv om det er turistifisert. Ifht små rare butikker og kafeer er det ihvertfall flott.

En park jeg alltid har hatt lyst til på dra til, men ikke fått til ennå er Parc Des Buttes Chaumont. Det er interessant historie, masse å oppdage, og jeg ville tro en veldig hyggelig kjæresteutflukt. Det er en tur ut av byen fra downtown, som helt sikkert gjør at man får ristet av seg turistmengden.

Hvis du synes du har sett navnet før, henger plakaten i stua til Monica i "Venner for livet" (kunstplakaten i gyldne farger).

http://en.wikipedia.org/wiki/Parc_des_Buttes_Chaumont

Det finnes flere utrolig vakre Art Deco-restauranter i Paris. Jeg har vært på en jeg ikke husker navnet på , men her er et eksempel:

http://uk.fermettemarbeuf.com/history/

Men stort sett får man veldig god mat i Frankrike, synes jeg.

Noe litt mer bynært er f.eks. å gå i Galerie Vivienne, veldig vakkert:



http://www.theguardian.com/travel/20...shopping-shops

Rett i nærheten av den ligger Palais Royal. det er litt "den hemmelige hagen", det er en høy, grå steinbygning omtrent hele veien rundt kvartalet, og innenfor ligger en park med en stor fontene. I så fall, se også metro-nedgangen utenfor, som er et kunstverk;

Vedlagte bilder
Filtype: jpg Galerie-Vivienne-in-Paris-007.jpg (37,2 KB, 1 visninger)
Filtype: jpg metro_station_in_paris_by_jean_michel_othoniel_imagelarge.jpg (126,7 KB, 3 visninger)

Sist redigert av Charlie : 26-05-14 kl 13:47.
Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no